Zážitková těžba - podmínky
Základní paušální poplatek 3000 Kč zahrnuje:
- Vstup do legální těžebny a možnost hledání vltavínů v originální vltavínonosné vrstvě
- Zapůjčení potřebného vybavení (cepíny, přilby, pracovní rukavice, holinky, pláštěnky pro případ špatného počasí)
- 5 g vltavínů (garantováno)
Předpokládaná délka exkurze cca 3 hodiny, z toho minimálně 2 hodiny samotné “kopání”. Pokud klient najde vltavíny nad uvedenou hmotnost, může si je odkoupit za příznivou těžařskou cenu 300 Kč/g. Pokud nenajde ani 5 g, může si vybrat z vltavínů pocházejících z této lokality, které jsme již vytěžili. Muzeum vltavínů si jako správce ložiska vyhrazuje právo ponechat vltavíny nad 20 g, popř. i výjimečně zajímavé vltavíny o nižší hmotnosti, pro sbírkové účely muzea. U vltavínů vystavených v expozici bude nálezce jmenovitě uveden (pokud bude chtít). V praxi to znamená, že nálezy účastníků nad 20 g a jiné vltavíny budou po exkurzi nejprve zhodnoceny muzejní komisí, která rozhodne, jaké kusy budou ponechány muzeu a jaké si mohou nálezci odkoupit. (Nálezci mají na odkup přednostní právo.)
Rezervace termínů exkurze - podmínky
V současné době umožňuje velikost těžebny účast cca 7 osob.
Rezervaci je nutné uhradit prostřednictvím on-line platební brány nebo dárkovým poukazem při vytvoření rezervace. Platba musí být zaplacena ihned, jinak je rezervace neplatná.
Účastník může stornovat svou rezervaci termínu 5 dní před jeho konáním. Platbu vracíme v plné výši nebo je možné ji přesunout na jiný termín
Při pozdějším stornu termínu platbu nevracíme. (jinými slovy: storno poplatek činí 100% platby rezervace.) Exkurze se konají za každého počasí.
Pro skupinu 4-7 osob lze domluvit exkurzi i mimo vypsané termíny, napište nám na muzeum@vltaviny.cz